Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Projekt Lumat współfinansowany z programu Interreg Europa Środkowa zaprasza na konferencję końcową w dniach 15-16 kwietnia 2019 roku

lumat

 

Konferencja końcowa projektu LUMAT poświęcona będzie podsumowaniu i ocenie wyników prac zrealizowanych w projekcie. Będzie to również okazja do dyskusji nad obecnymi problemami w gospodarowaniu przestrzenią jako zasobem środowiska w miejskich obszarach funkcjonalnych. LUMAT to międzynarodowy projekt, w którym 13 partnerów z Austrii, Czech, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii i Włoch wypracowuje narzędzia środowiskowe i planistyczne oraz przedstawia praktyczne rozwiązania - tzw. plany działań - wspomagające zarządzanie zasobami przestrzeni jako komponentem środowiska. Koordynatorem projektu jest Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (IETU) w Katowicach.

Dla kogo?

Do udziału w Konferencji organizatorzy zapraszają polskich i zagranicznych przedstawicieli władz regionalnych i lokalnych, architektów, urbanistów, właścicieli terenów, inwestorów, przedstawicieli przedsiębiorstw zajmujących się oczyszczaniem oraz rekultywacją gleb i wód, firm budowlanych, a także instytucji finansujących oraz studentów.

Data i miejsce

Konferencja odbędzie się w Katowicach, w siedzibie Muzeum Śląskiego, ul. Dobrowolskiego 1,40-205 Katowice, w dniach 15-16 kwietnia 2019 roku.
15 kwietnia 2019 roku – Muzeum Śląskie, sala Audytorium
16 kwietnia 2019 roku – Muzeum Śląskie, sesja terenowa – Ruda Śląska| Miejsce spotkania: Wejście główne do Muzeum Śląskiego.

Język

Konferencja będzie prowadzona w języku polskim i angielskim. Organizator zapewnia tłumaczenie symultaniczne

Rejestracja

Liczba miejsc na konferencji jest ograniczona.

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Muzeum Śląskiego, możliwość udziału w konferencji po wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem formularza online do 9 kwietnia 2019 roku.

Więcej informacji o konferencji, program spotkania oraz możliwość rejestracji dostępne są na stronie IETU

Projekt LUMAT jest współfinansowany przez Program INTERREG Europa Środkowa. Więcej informacji o projekcie.