Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Relacja ze spotkania projektu DEEPWATER-CE

30 września odbyło się pierwsze krajowe spotkanie interesariuszy projektu DEEPWATER-CE.

Spotkanie projektu DEEPWARER-CE - pan Sławomir Sitek

W spotkaniu wzięło udział ponad 45 osób z różnych środowisk tj. wyższe uczelnie, eksperci tematyki hydrologicznej i hydrogeologicznej, naukowcy, dostawcy infrastruktury i usług publicznych (wodociągi), przedstawiciele lokalnych i regionalnych organów publicznych. Głównym celem niniejszych spotkań jest nawiązywanie kontaktów w świecie problematyki zarządzania gospodarką wodną w naszym kraju oraz Europie środkowej, wymiana poglądów, informacji, doświadczeń oraz zachęcenie do współpracy. 

Jednocześnie  przekaz  wiedzy na temat projektu i jego rozwoju, którego priorytetem jest opracowanie zintegrowanego podejścia we wdrażaniu rozwiązań dotyczących gospodarowania dodatkowym zasilaniem wód podziemnych w celu ułatwienia ochrony zasobów wodnych Europy Środkowej zagrożonych zmianami klimatu i konfliktami użytkowników.

spotkanie projektu DEEPWATER-CE, pan Stanisław Staśko

Zapraszamy do śledzenia kanału YouTube projektu DEEPWATER-CE, gdzie zamieszczony jest materiał video ze spotkania oraz do śledzenia informacji o projekcie na stronie internetowej.

Informacje o projekcie

Głównym celem projektu DEEPWATER-CE jest rozwijanie zdolności zintegrowanego zarządzania odpowiedzialnymi podmiotami publicznymi w Europie Środkowej w zakresie kompleksowego i międzynarodowego podejścia do planowania i zarządzania zasobami wodnymi oraz przyjmowania systemów sztucznego zasilania MAR (Managed Aquifer Recharge) jako rozwiązania problemu niedoboru wody wywołanego zmianami klimatu.W projekcie bierze udział 8 partnerów z 5 krajów: Węgier, Chorwacji, Słowacji, Niemiec i Polski – odpowiednio Węgierska Służba Górnicza i Geologiczna, Geogold Kárpátia sp. z o.o., Spółka wodno-kanalizacyjna w Splicie, Chorwacka Służba Geologiczna, Instytut Badań Wody, Uniwersytet Techniczny w Monachium,  Państwowe Gospodarstwo Wodne “Wody Polskie” oraz Uniwersytet Śląski, a także 5 partnerów wspomagających. Projekt jest finansowany ze środków transnarodowego programu Interreg Europa Środkowa Realizacja projektu DEEPWATER-CE rozpoczęła się w maju 2019 roku, a jej zakończenie zaplanowano na kwiecień 2022 roku.

 

deepwater logo