Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Interreg Europa Środkowa: Konkurs na najlepsze historie z realizacji projektów!

Program Interreg Europa Środkowa gorąco zachęca wszystkich partnerów zaangażowanych w projekty do podzielenia się historiami z ich realizacji.
Zgłoszenia w konkursie „Long story cut short” można nadsyłać do 31 maja 2021 roku.

baner konkursu na historię projektu

Autorzy 5 najlepszych historii wybranych przez jury zostaną nagrodzeni profesjonalnym szkoleniem dot. opowiadania historii (tzw. storytelling) na potrzeby social mediów oraz będą mogli na jeden dzień przejąć administrowane przez program Interreg Europa Środkowa kanały na mediach społecznościowych. Pozostałe historie nie zostaną jednak zapomniane – organizatorzy planują m.in. opublikować je na swoim blogu.

Przy ocenie zgłoszeń, jury będzie brało pod uwagę m.in.:

  • W jaki sposób opowiedziano historię?
  • Czy jest ona łatwa do zrozumienia dla osoby, która nie zna projektu?
  • Czy dostarcza ona informacji dot. całego kontekstu projektu (w tym o jego tle i największych wyzwaniach)?
  • Czy zawiera ona unikalne rozwiązanie oraz wyjaśnia, w jaki sposób pomoże ono miastom i regionom Europy Środkowej stać się lepszym miejscem?
  • Czy przesłana historia ma osobisty wymiar?

Aby ułatwić zadanie uczestnikom konkursu, organizatorzy przygotowali specjalne darmowe i prototypowe narzędzie, które pomoże w napisaniu historii.

Zgłoszenia z imieniem i nazwiskiem oraz nazwą projektu, jak też ewentualne pytania należy kierować na adres mailowy: info@interreg-central.eu

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie informacji o najciekawszych historiach z projektów oraz o samym programie Interreg Europa Środkowa.

Więcej informacji pod adresem oraz w poradniku