Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Interreg Europa Środkowa: projekt ForHeritage opublikował zestaw narzędzi dla sektora dziedzictwa kulturowego

Fundacja Ochrony Krajobrazu w Jeleniej Górze, partner w projekcie ForHeritage zatwierdzonym w czwartym eksperymentalnym naborze projektów w programie Interreg Europa Środkowa, zaprasza do zapoznania się z zestawem narzędzi prezentujących dobre praktyki i sprawdzone sposoby działania w sektorze dziedzictwa kulturowego.

widokówka projektu ForHeritage

Zestaw sześciu dokumentów przedstawia szeroki zakres zagadnień poprzez zebranie wyników najciekawszych projektów unijnych z perspektywy finansowej 2014-2020 w tematyce dziedzictwa kulturowego. Opracowane zostały tematy dotyczące zarówno zarządzania partycypacyjnego i angażowania społeczności, działań pilotażowych, współpracy publiczno-prywatnej jak i innowacyjnych instrumentów finansowych, metodyki organizacji szkoleń czy oceny wpływu generowanego przez zrealizowany projekt.

Partnerzy projektu z Polski, Włoch, Słowenii oraz Chorwacji dołożyli starań w formułowaniu innowacyjnych i interesujących narzędzi. Przedstawione informacje są sprawdzone, ponieważ ideą przewodnią było zgromadzenie w jednym miejscu wiedzy i doświadczeń nabytych podczas realizacji poprzednich projektów. Dokumenty w języku angielskim są dostępne na stronie internetowej programu.