Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Interreg Europa Środkowa: projekt IN SITU zaprasza na wydarzenie on-line Game Changer Fair!

13 i 14 kwietnia br. odbędą się pierwsze targi IN SITU Game Changer Fair będące jednym z elementów realizacji transnarodowego projektu IN SITU. Podczas wydarzenia prowadzonego online w języku angielskim, uczestnicy będą mogli m.in. zapoznać się z pomysłami w zakresie innowacji społecznych i najlepszymi praktykami stosowanymi przez społecznych przedsiębiorców. Będzie to również wyjątkowa możliwość, aby poznać doświadczenia przedsiębiorców z 6 państw, którzy uczestnicząc w programie treningowym projektu IN SITU uzyskali wsparcie przy rozpoczynaniu społecznego biznesu.

baner reklamujący targi projektu IN SITU

Organizatorzy targów w bogatym programie wydarzenia przewidzieli interesujące wykłady oraz dyskusje, które pozwolą m.in. zrozumieć, jak wykorzystać przedsiębiorczość społeczną i społeczne innowacje w procesie integracji społecznej.

Program spotkania i rejestracja na wydarzenie znajdują się na platformie hopin.com

O projekcie

Projekt IN SITU (ang. Intergenerational Social Innovation Support Scheme) koncentruje się na problemach społeczno-ekonomicznych Europy Środkowej. Zwraca szczególną uwagę na rosnące bezrobocie i związane z nim ryzyko wykluczenia społecznego dotykające zwłaszcza młodych osób wchodzących na rynek pracy oraz osób w wieku 50+. Celem projektu jest współpraca oraz wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami tych grup, jak też wypracowanie innowacji społecznych, które będą ich wspierać. W projekcie bierze udział dwunastu partnerów z Austrii, Chorwacji, Niemiec, Słowenii, Włoch i Polski. Województwo Śląskie oraz Akademia WSB są polskimi partnerami projektu. Projekt IN SITU uzyskał dofinansowanie z programu Interreg Europa Środkowa.