Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Konferencja o programach transnarodowych i międzyregionalnym w Szczecinie - 6 grudnia 2018

Szczecin - widok na port Szczecin - Świnoujście

 

Punkt Kontaktowy Europejskiej Współpracy Terytorialnej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego serdecznie zaprasza na coroczne wydarzenie promujące programy Interreg Region Morza Bałtyckiego, Europa Środkowa i Interreg Europa. Konferencja  „Którędy do innowacyjności?” - doświadczenia w Programach Transnarodowych i  Międzyregionalnym odbędzie się 6 grudnia 2018 roku w Hotelu Radisson Blu, w Szczecinie, Plac Rodła 10, Sala Copernicus II, (XI piętro).  

Dotychczasowe spotkania opierały się głównie na przekazaniu informacji, czego mogą spodziewać się beneficjenci po nadchodzących naborach i w jakim obszarze możliwy jest rozwój projektów. Poparte to było prezentacjami projektów, które w wielkiej mierze realizowane były w województwie zachodniopomorskim przez instytucje dydaktyczne, badawcze, samorządowe, organizacje pozarządowe (włączając firmy).   

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Wspólnego Sekretariatu Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego z Rostocku, przedstawiciele projektów realizowanych z programów transnarodowych i międzyregionalnego. Prezentacje projektów podejmą próbę przekazania, jak poprzez projekt nieinwestycyjny osiągnąć oczekiwaną innowacyjność produktu. Będzie to wskazówka, jak podejść do przygotowania projektów już w nowym okresie programowym po 2020 i co może potencjalnych przyszłych partnerów i liderów zainspirować. 

Przedstawiciel Krajowego Punktu Kontaktowego z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju przedstawi plany na przyszłość w świetle projektów rozporządzeń dla programów transnarodowych i międzyregionalnego po 2020.
Liczymy też na wspólna ożywioną dyskusję podczas wydarzenia.  

Chętni do udziału w wydarzeniu proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (DOC 180 KB) i przesłanie go do 29 listopada 2018 na adres ableszynska@wzp.pl

Program spotkania  (PDF 399 KB)