Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Konferencja projektu ENES-CE: lokalne plany energetyczne - jak włączyć mieszkańców do współpracy?

Międzynarodowa konferencja projektu ENES-CE, pn. "Aktualizacja lokalnych planów energetycznych w procesie oddolnym – jak angażować mieszkańców do współpracy", odbędzie się w formule online 25 lutego 2021 roku.

Konferencja przybliży ideę oddolnego podejścia w procesie planowania energetycznego. Zaprezentowane zostaną przyszłe działania w ramach inicjatywy Porozumienie Burmistrzów oraz przykłady najlepszych praktyk, związane z planowaniem energetycznym na poziomie lokalnym.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego najpóźniej do 24 lutego 2021 roku. Liczba uczestników jest ograniczona do 100. Po zarejestrowaniu na wydarzenie, otrzymają Państwo link do platformy ZOOM.

logo projektu ENES-CE

O projekcie

W projekcie ENES-CE (polska nazwa: Współpraca między organami publicznymi i obywatelskimi grupami energetycznymi we wdrażaniu lokalnych strategii energetycznych w Europie Środkowej) uczestniczy Województwo Lubelskie we współpracy z Gminą Niemce jako partnerem stowarzyszonym.

Głównym celem projektu ENES-CE jest stymulowanie zaangażowania mieszkańców w tworzenie lokalnych planów energetycznych w regionach Europy Środkowej. Skuteczność interwencji będzie bezpośrednio związana z utworzeniem spółdzielni energetycznych lub innych form obywatelskich grup energetycznych. W projekcie bierze udział dziesięciu partnerów z sześciu państw. Projekt jest realizowany ramach Programu Interreg Europa Środkowa i wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.