Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Projekt Arrival Regions zaprasza na konferencję „Polityka migracyjna w obliczu współczesnych wyzwań”

Województwo Łódzkie zaprasza na konferencję „Polityka migracyjna w obliczu współczesnych wyzwań”, która odbędzie się 22 marca 2022 r. Celem spotkania jest prezentacja różnych aspektów integracji cudzoziemców, potencjału współpracy pomiędzy przedstawicielami zaangażowanych w projekt Arrival Regions instytucji partnerskich, oraz zaproponowanie możliwych do realizacji strategii i działań, które będą służyć integracji osób przybywających do naszych krajów w czasie wojny. 

Rejestracja

baner konferencji "Polityka migracyjna w obliczu współczesnych wyzwań" projektu Arrival Regions, Łódź 22 marca 2022 r.

Osiągnięcia projektu Arrival Regions

W międzynarodowym projekcie "Innowacje społeczne w zakresie integracji społecznej i gospodarczej obywateli państw spoza UE" - ARRIVAL REGIONS - wspólnie z partnerami z 6 krajów europejskich: Niemiec, Włoch Chorwacji, Czech, Słowenii i Polski przygotowano dedykowany władzom publicznym zestaw narzędzi, wspierający proces efektywnej integracji migrantów.

Stworzone i testowane 2020 roku i 2021 roku 9 działań pilotażowych dotyczyło innowacji społecznych, dialogu międzykulturowego, integracji w obszarze rynku pracy, edukacji, wdrażania nowych usług i spójnego informowania cudzoziemców przybywających do krajów partnerstwa.

Rozwiązana te zostały opracowane przez przedstawicieli instytucji partnerskich, reprezentujących sektor publiczny, władze lokalne i regionalne, organizacje pozarządowe, oraz środowisko akademickie. Zebrane w ten sposób doświadczenia stają się jeszcze bardziej aktualne i przydatne w obecnym czasie kryzysu humanitarnego w Europie, wywołanego wojną na Ukrainie.

Informacje na temat projektu Arrival Regions na naszej stronie.