Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Dołącz do konferencji projektu HealingPlaces o zarządzaniu zasobami środowiskowymi uzdrowisk w Europie Środkowej - linki do spotkania

Partnerzy projektu HealingPlaces zapraszają do udziału w formie ONLINE w konferencji końcowej projektu HealingPlaces "Zasoby naturalne uzdrowisk Europy Środkowej jako czynnik zrównoważonego rozwoju miast i regionów". Konferencja odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2022. "

Program spotkania oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie organizatora - Instytutu Rozwoju Terytorialnego

Linki do spotkania na platformie zoom:

Program spotkania. (PDF 2 MB)

baner zapraszający na konferencję projektu HeakingPlaces

Projekt HealingPlaces (pełna nazwa w języku polskim: Doskonalenie zarządzania środowiskowego dla zrównoważonego wykorzystania zasobów przyrodniczych i dziedzictwa miejscowości i regionów uzdrowiskowych Europy Środkowej jako siły napędowej rozwoju lokalnego i regionalnego) uzyskał wsparcie z programu Interreg Europa Środkowa.

Celem projektu jest wspieranie zrównoważonego rozwoju miejscowości i regionów uzdrowiskowych, przy jednoczesnej ochronie unikalnych zasobów, które stanowią ich podstawę. Kluczowym elementem projektu jest budowa wspólnego, innowacyjnego i internetowego narzędzia do oceny zagrożeń i presji na zasoby wód termalnych i mineralnych, które będzie mogło stanowić wsparcie w procesie podejmowania decyzji.

Wymiana doświadczeń oraz realizacja dedykowanych działań pilotażowych skutkowały opracowaniem zintegrowanej strategii zrównoważonego rozwoju SPA.

Projekt realizowany jest w partnerstwie jednostek samorządu lokalnego i regionalnego oraz agencji rozwoju związanych z obszarami uzdrowisk, a także jednostek naukowych z Polski, Austrii, Chorwacji, Czech, Słowenii, Węgier i Włoch. Główny Instytut Górnictwa pełni rolę Partnera Wiodącego.

logo projektu HealingPlaces